در کانال تلگرامی رسمی همیشه سونیک جوین شوید تا از خبرها و چیزهای جالبی که قراره بیفته زود با خبر شید D: روی عکس زیر کلیک کنید تا وارد کانال شید !

http://s9.picofile.com/file/8347830392/photo_2019_01_04_00_07_47.jpg


تصویر بالا : لوگوی برگزیده از کاربران وبلاگ برای کانال تلگرامی توسط DonteXD

برای مشاهده ی والپیپرهای بیشتر :

کلیک کنید .

توجه : تنها کانال تلگرامی متعلق به همیشه سونیک همین کانال میباشد ! لطفا در کانال های تلگرامی تقلبی و غیرفعال که با نام همیشه سونیک هستند جوین نشوید !

بدرود و آرزوی موفقیت D:
Super Sonic

 

حضور ها:

اولین حضور:Sonic the Hedgehog 2

حضور در بازی های:حضور در رسانه های دیگر:

    Archie Comics
    Sonic the Comic
    Sonic X

 

تغییرات

شخصیت اصلی : سونیک خارپشت (Sonic the Hedgehog)

تبدیل کننده : هفت زمرد هرج و مرج (Chaos Emerald)

صداپیشگان:

صداپیشه های انگلیسی:

از سال 1999 تا 2004 میلادی Ryan Drummond - از سال 2005 تا 2010 Jason Grifth - از سال 2010 تا الان Roger Craig Smith

صداپیشه های ژاپنی:

Junichi Kanemaru

ویژگی های فیزیکی:

رنگ مو : طلایی

رنگ پوست : هلویی

رنگ چشم : قرمز (در اصل سیاه/فیروزه ای)

پوشش : دستکش سفید،کفش اسپورت قدرتی

مهارت ها،قدرت ها و توانایی

قدرت ها و مهارت:

Arrow of Light
Blue Tornado
Bolt of lightning
Bound Jump
Deflect
Double Jump
Flying Kick
Focused Homing Attack
Gravity Control
Gravity Dive
Grind Step
Homing Attack
Hop
Jump Dash
Kick
Light Speed Attack
Light Speed Dash
Parkour
Side Step
Vault Dash
Wall Climb
Wall Jump
Wall Run
Rocket Accel (نیاز به تیلزوناکلز)
Slide
Somersault Kick
Spin Attack
Spin Dash
Spin Jump
Stomp
Super Sonic
Super Sonic Boost
Super Sonic Missile
Super Sonic Power (نیاز به سوپرتیلز وسوپر ناکلز)
Super Sonic Spinning
Tag Action
Trick Action
Turbo Boost


نوع توانایی : سرعت

توضیحات:

Quotation2زمانشه که املتت رو درست کنی،اگمن،(البته)به سبک سوپر سونیک!Quotation1

-سونیک خارپشت،سونیک جنریشنز (باس نهایی)

سوپر سونیک (به انگلیسی:Super Sonic به ژاپنی:スーパーソニック Sūpā Sonikku) یکی از تبدیل ها یا قدرت های سونیک خارپشت است.این تبدیل از هفت زمرد هرج و مرج به دست می آید.از زمانی که در بازی سونیک خارپشت2 برای اولین بار دیده شد،به متداول ترین تبدیل سونیک خارپشت مبدل گشت.

در بازی های دو بعدی،سوپر سونیک مانند سونیک بازی می کند با این تفاوت که سوپر سونیک پرش های بلندتر،سریع تر و حالت شکست ناپذیری دارد.سوپر سونیک در اولین حضور خود،تعثیری بر خط داستانی بازی نداشت اما با وجود سوپر سونیک گذشتن از مراحل سریع تر و آسان تر می شود،با این حال،از بازی سونیک و ناکلز به بعد،سوپر سونیک حضور بیشتری در خط داستانی ها دارد.در بازی ها معمولا تاثیری در داستان دارد(مثلا جمع آوری زمرد ها)و در پایان بسیاری از بازی های سونیک،به خصوص بازی های سه بعدی،حضور دارد.

حضور ها:

زمانی که سونیک به سوپر سونیک تبدیل می گردد،موی آبی او به رنگ طلایی و پوستش نیز کمی به طلایی تغییر می کند،علاوه بر آن،چشم های سبز آن به رنگ قرمز تبدیل و خارهایش به سمت بالا می رود.خار های پشت سر سونیک در بازی های مختلف به شکلی تغییر می کنند،معمولا خارهایش نوک تیز و به سمنت بالا متمایل می شود اما در بعضی بازی ها به شکل آشفته و یا تقریبا بدون تغییر ظاهر می شود.همچنین هنگام تبدیل هاله ای طلایی در اطراف او ایجاد می شود که می تواند هر چیزی را در اطراف خود نابود کند گاهی اوقات این هاله به شکل نوری کم و گاهی اوقات به صورت جرقه ظاهرمی شود.

در بازی های مختلف شکل سوپر سونیک مانند سونیک به تدریج تغییر می کند.در بازی های قبل از سونیک ادونچر،چشم های سونیک به رنگ سیاه (سبز خیلی پر رنگ)باقی می ماند(البته به جز بازی های سونیک خارپشت3،سونیک و ناکلز و سونیک3 و ناکلز که هنگام تبدیل چشم های سونیک به رنگ فیروزه ای تغییر می کند.)اما در همه بازی های قبل از سونیک ادونچر،سوپر سونیک هاله طلایی ندارد.در نی بازی های قبل از سونیک ادونچر،خار میانی سر سونیک بلند تر از بقیه خارها رشد می کند.در بازی های سونیک ادونچر و سری های سونیک راش،خار میانی او به همان اندازه خود باقی می ماند و شبیه به خارهای شدو خارپشت می شود.

بازی های حضور یافته:

سونیک خارپشت2:

فرم سوپر در این بازی دارای پرش و اسپین دش بلند تر سرعت بیشتر و اشیای آسیب زن بر روی او تاثیر ندارد،اگرچه هنگامی که از جایی بیافتد یا در زیر چیزی له شود یک لایف او از دست می رود و سوپر سونیک تا تمام شدن همه حلقه ها باقی می ماند و زمانی که حلقه ها تمام شود،سونیک به حالت عادی خود برمی گردد،بازیکن می تواند با جمع کردن حلقه سرعت تمام شدن حلقه ها را کم کند(یعنی دیر تر تمام شود.)

سونیک خارپشت3 و ناکلز:

در بازی سونیک3و بازی های بعد از اضافه شدن ناکلز یعنی سونیک و ناکلز و سونیک3 و ناکلز،سونیک می تواند سوپر شود در صورتی که در مراحل یا مناطق مختلف،هفت زمرد را از مراحل ویژه به دست آورد،در صورت داشتن پنجاه حلقه و دوبار کلید پرش را زدن(Insta-Shield)تبدیل به سوپر سونیک خواهد شد.سوپر در این بازی،مانند بازی قبلی سونیک دارای پرش های بلند،سرعت سریع،حالت شکست ناپذیر و شکست موانع که با حرکت اسپین دش(Spin Dash)انجام می شود.

در بازی سونیک3و ناکلز،زمانی که بازیکن با وارد شدن به حلقه رنگین کمانی وارد منطقه کاخ پنهان(Hidden Palace Zone)می شود،زمرد های هرج و مرج به شکل سوپر امرالد ها تبدیل و احیا می شوند و بازیکن دیگر نمی تواند به سوپر سونیک تبدیل شود اما با طی کردن مراحل زمرد گیری سوپر امرالدها سونیک می تواند هایپر شود و منطقه روز قیامت(Doomsday Zone)را با هایپر طی کند اما بدون گرفتن سوپر امرالدها نیز می توان با سوپرسونیک مرحله نهایی یعنی منطقه روز قیامت را تمام کرد.

مبارزان سونیک(Sonic the Fighters):

در بازی مبارزان سونیک،می توانید از سوپر سونیک استفاده کنید اما فقط در مرحله مبارزه با متال سونیک ومبارزه با دکتر اگمن سوپر سونیک قابل استفاده است.بازیکنان قبل از رسیدن به این مراحل زمرد ها را به دست آورده اند و در این مراحل با سوپر سونیک خط جانتان تمام نمی شود.

سونیک آر(Sonic R):

در بازی سونیک آر،سوپر سونیک زمانی که هر هفت زمرد هرج و مرج را پیدا کنید،فعال می شود.بعد از آن می توانید آن را انتخاب کنید و مسابقه بدهید در این بازی سوپر نیازی به حلقه ندارد و حلقه های او نیز از دست نمی رود و در این بازی سونیک به عنوان یک شخصیت جدا از سوپر سونیک در نظر گرفته شده است.

 


سونیک ادونچر/سونیک ادونچر2:
سوپر سونیک در سونیک ادونچر 2

در بازی های سونیک ادونچر و سونیک ادونچر2،زمرد های هرج ومرج بخش مهمی از خط داستانی ها را تشکیل می دهند،زمرد ها در قسمت های مختلف داستان جمع شده اند،در این دو بازی،سوپر سونیک فقط در مرحله نهایی قابل بازی می باشد،مرحله نهایی با تمام کردن خط داستانی های شخصیت ها یا گروه ها فعال می شود.

سونیک درهم(Sonic Shuffle):

در بازی سونیک درهم،سوپرسونیک را می توان بار کارت ها و در مقابل حریف بازی کرد.اول یک نفر باید حرکت خود به طرف مقابل بزند و بعد سونیک با انتخاب کارت های سوپر سونیک به حریف مقابل ضربه بزند،شکل حرکت های سوپر سونیک با سونیک تفاوت ندارد اما دارای قدرت بیشتری می باشد.در این بازی حرکت "سرعت نور دش"(Light Speed Dash)می تواند به صورت نامحدود استفاده شود و حرکت "سونیک رامبل"(Sonic Rumble)می تواند در جایی که قادر به آسیب زدن دشمن باشد پرواز می کند و به حریف ضربه می زند بعد به جای خود برمی گردد.

سری های سونیک ادونس:سوپر سونیک در سونیک ادونس2

در همه سری های سونیک ادونس،زمرد های هرج و مرج با طی کردن مراحل خاص جمع آوری می شوند و فقط برای باس نهایی سوپر سونیک باز می شود و قابل بازی می باشد.

قهرمانان سونیک(Sonic Heroes):

در بازی سونیک هیروز،سوپر سونیک،همراه با سوپر تیلز و سوپر ناکلز به عنوان تیم سوپر سونیک،تبدیل به شخصیت های قابل بازی برای نبرد نهایی با ارباب فلزی(Metal Overlord)می شوند.پس از این که چهار تیم مرحله خود را به پایان می رسانند،تیم سونیک با استفاده از هفت زمرد که در مراحل خاص جمع آوری شده اند تبدیل به سوپر می شوند.

سری های سگا سوپراستار:

سگا سوپراستار:

در سگا سوپر استار،سوپر سونیک قدرت بالای سونیک است.در طی تغییر،دارای سرعت فوق العاده و حالت شکست ناپذیری می باشد.

سگا سوپراستار تنیس:

در بازی سگا سوپراستار تنیس،سوپر سونیک به عنوان حرکت سوپراستار سونیک عمل می کند.در این بازی، سونیک می تواند به توپ تنیس به گونه ای ضربه بزند که حریف را از ادامه بازی منصرف می کند.گذشته از آن،این فقط یک فرم در این بازی برای سونیک می باشد و خواص دیگر سوپر سونیک را ندارد.

سونیک و سگا مسابقه همه ستاره ها(Sonic & Sega All-Stars Racing):

در این بازی،سوپر سونیک با حرکت آل استار سونیک فعال می شود،در این فرم می تواند به سرعت پرواز کند و به پیش برود و در بعضی از مسابقه ها می تواند از حرکت بوست سوپر سونیک(Super Sonic Boost)استفاده کند.

سری های سونیک رش:

در بازی سونیک رش و سونیک رش ادونچر،بعد از جمع آوری هفت زمرد هرج و مرج،یک شخصیت قابل بازی همراه با بلیز سوزان(Burning Blaze)برای جنگ با باس نهایی می باشد.(مانند بازی های سونیک ادونس)

سری های سوارکاران سونیک:

در سری های سوارکاران سونیک،سوپر سونیک می تواند پس از انجام ماموریت ها و گرفتن بالاترین امتیاز در همه ماموریت،زمرد ها باز می شوند و بعد از آن سوپر سونیک اجازه بازی در مسابقه ها را دریافت می کند،در این بازی،محدودیت حلقه برای سوپر سونیک وجود دارد.

در سوارکاران سونیک،سوپر سونیک با آوردن نشان طلا در همه ماموریت های تیم بایبیلون به دست می آید.در این بازی،پس از شروع مسابقه،سونیک سوپر می شود،سونیک با گرفتن حلقه می تواند در فرم سوپر سونیک باقی بماند.در سوارکاران سونیک:جاذبه صفر،به روشی شبیه به بازی قبلی خود،باید تمام ماموریت ها را با بالاترین امتیازبه پایان می رساند.در این بازی نیز،سونیک به محض شروع مسابقه سوپر می شود و با گرفتن حلقه در این فرم باقی می ماند.در بازی سوارکاران آزاد سونیک(Sonic Free Riders)،سوپر سونیک با گرفتن رتبه "S"در جایزه بزرگ جهانی(World Grand Prix)فعال می شود،در این بازی،برای تبدیل به سوپر سونیک حداقل سی حلقه نیاز دارید.

سونیک خارپشت 2006:

در سونیک خارپشت 2006،مانند بازی های سونیک ادونچر کیاس امرالد ها در میان راه پیدا می شوند و سوپر سونیک تنها برای مبارزه با سولاریس قابل استفاده است.

سری های سوپر اسمش بروس. (Super Smash Bros. series):

سوپر اسمش بروس.براول:

در این بازی،سوپر سونیک اسمش نهایی سونیک می باشد..در این بازی پس ار بازی های سونیک 3 و سونیک و ناکلز اولین بازی به حساب می آید که سونیک در هنگام تبدیل فریاد می زند.در هنگام تبدیل جمله ی  "من بهتون نشان میدهم" را فریاد می زند.در این بازی فقط به مدت پانزده ثانیه می توان سوپر شد.همانند تبدیل های سوپر سرعت فوق العاده،پرواز کردن،حملات نا محدود و غیر فابل پیش بینی به هدف خود را دارد.برخلاف بازی های دیگر سونیک،در این بازی سونیک در منطقه انفجار شکست ناپذیر نیست. همچنین سوپر سونیک به عنوان کلکسیون در بازی قابل مشاهده است.

جوایز:

 

استیکر:

سوپر اسمش بروس. برای نیندو3DS وWii U:

درسوپر اسمش بروس. برای نیندو3DS وWii U،سوپر سونیک به عنوان اسمش نهایی سونیک باز می گردد،چگونگی سوپر سونیک شبیه به نسخه های دیگر همین بازی است،با این تفاوت که سونیک زمان سوپر شدن"سبک سوپر سونیک"را فریاد می زند.علاوه بر آن در نسخه Wii سوپر سونیک به عنوان کلکسیون جایزه وجود دارد.

 

تاریخچه سونیک:برادران سیاه(Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood):

در بازی تاریخچه سونیک:برادران سیاه،سونیک که زمرد ها را در میان ماجراجویی خود جمع کرده بود برای مبارزه با پیراوتاکس سوپر 

جمهوری (Pir'Oth Ix's Super State)به سوپر سونیک تبدیل می شود.با توجه به وجود RPG(یک زبان برنامه نویسی)در این بازی،سوپر سونیک محدودیت حلقه ندارد همچنین سوپر سونیک در این بازی دارای وسعت HP می باشد که باعث می شود سونیک بتواند در هر نقطه ای حرکت کند.سونیک فقط با سوپر سونیک می تواند حرکت pwoرا انجام دهد که نیاز به چند دستور حمله که بازیکن انجام می دهد دارد.سوپر سونیک می تواند بیشتر از9999 امتیاز جان به حریف خود حمله کند.پس از شکست دادن رئیس سوپر جمهوری سونیک به شکل خود بر می گردد.

سونیک شکست ناپذیر(Sonic Unleashed):

در بازی سونیک آنلیشد،سونیک  که توسط دکتر اگمن اسیر شده بود،برای نابود کردن دژ دکتر اگمن تبدیل به سوپر سونیک می شود.متاسفانه دکتر اگمن سونیک را با تله ای در یک گوشه گیر می اندازد و از قدرت سوپر سونیک برای بیدار کردن گایای تاریکی استفاده می کند.(و سونیک نیز طی همین ماجرا به سونیک ورهاگ تغییر می یابد)بعد از سونیک با گایای روشنایی به دور دنیا سفر کرد و در هفت معبد گایا همه زمرد ها را دوباره شارژ می کنند،زمانی که به زیر زمین می روند و می خواهند با گایای تاریکی مبارزه کنند،گایای روشنایی با استفاده از هفت معبد گایا غول گایا را احضار می کند و سوپر سونیک دوباره در این بازی ظاهر می شود.در نسخه Wii/PS2،سونیک با دوازده حلقه بازی را شروع می کند و با گرفتن حلقه ها مقدار بوس افزایش پیدا می کند.در نسخه ایکس باکس 360 / نسخه پلی استیشن 3 این بازی،سونیک حلقه از دست نمی دهد،اما در فرم سوپر می تواند لایف خود را از دست بدهد که با گرفتن حلقه چنین اتفاقی نخواهد افتاد همچنین در نسخه ایکس باکس 360 / PS3 سونیک در کنار غول گایا مبارزه می کند.

سری های سونیک ماریو:

سونیک و ماریو در بازی های المپیک زمستانی:

در بازی سونیک و ماریو در بازی های المپیک زمستانی،خود سوپر سونیک ظاهر نمی شود.اگرچه یک دست لباس در کلکسیون Mii به شکل سوپر سونیک وجود دارد.این لباس بسیار شبیه به سونیک می باشد.این لباس را در قرعه کشی به صورت تصادفی به دست آورد.

سونیک و ماریو در بازی های المپیک 2012 لندن:

در بازی سونیک و ماریو در بازی های المپیک 2012 لندن،سوپر سونیک به عنوان یک لباس باز شدنی برای Mii وجود دارد.با این لباس می توانید در مسابقه پنجاه ثانیه ای در Single Event Mode رتبه اول را کسب کنید.این لباس بسیار شبیه به سونیک می باشد.

سونیک و ماریو در بازی های المپیک زمستانی 2014 سوچی:

سوپر سونیک یک لباس باز شدنی برای Mii در بازی سونیک و ماریو در بازی های المپیک زمستانی 2014 سوچی می باشد.با این لباس برای شما امکان بازی کردنtwo-hundred events باز می شود.این لباس بسیار شبیه به سونیک می باشد.

سونیک خارپشت 4(Sonic the Hedgehog 4):

در سونیک خارپشت 4:ایپزود1 ،سوپر سونیک به عنوان یک شخصیت قابل بازی در بسیاری از مناطق این بازی(به جز باس بتل ها)دوباره بر می گردد.بعد از اینکه همه زمرد های هرج مرج در مراحل ویژه جمع آوری شوند،نیاز به پنجاه حلقه دارید تا به سونیک به سونیک تبدیل شود.تبدیل با یک باز زدن دکمه پرش فعال می شود.ر این بازی،تمام قدرت های سوپر سونیک شبیه به بازی سونیک خارپشت3 می باشد،با این تفاوت که در این بازی،سونیک در فرم سوپر می تواند در آب نفس بکشد.علاوه بر آن،با اسپین دش می تواند هر رباتی را که در شکل عادی خود نمی توانست نابود کند را تز بین ببرد و سوپر سونیک زمانی که ربات ها(Badnik)را از بین می برد به جای صد امتیاز که امتیاز عادی نابودی هر ربات است،400 امتیاز به سوپر سونیک خواهد داد همچنین جایزه ای در نسخه های Xbox 360/PlayStation 360 به نام "فلش طلایی"وجود داردکه می توانید تمام مناطق را با سوپر سونیک به پایان برسانید.

در سونیک خارپشت4:ایپزود2،سوپر سونیک مانند ایپزود یک بازی،در مراحل ویژه هر هفت زمرد جمع آوری می شود و به پنجاه حلقه برای تبدیل به سوپر سونیک نیاز می باشد،اما زمانی که سوپرسونیک از یکی ازحرکت های:Rolling Combo،Copter Combo،Submarine Combo استفاده کند به سونیک به شکل عادی خود باز می گردد همچنین سونیک می تواند در همه باس بتل ها به سوپر سونیک تبدیل شود و با پرواز کردن یا پریدن به باس ها آسیب برساند."فلش طلایی"جایزه این بازی است که می توانید تمام باس ها را با سوپر سونیک به پایان برسانید.بااین حال،بازهم شکست دادن باس بتل ها سخت می باشد به این دلیل که باس بتل ها دارای الگو هایی هستند که سوپر سونیک تنها در زمان های خاصی می تواند به باس بتل ها ضربه بزند.در مراحل باس بتل حلقه ی کافی برای تبدیل شدن به سوپر سونیک وجود دارد اما اگر توسط باس بتل آسیب ببینید تبدیل به سوپرسونیک غیر ممکن خواهد بود.

سونیک رنگ ها:

در نسحه wii سونیک رنگ ها،سوپر سونیک را می توان در همه مراحل(به جز باس بتل)،در صورتی که همه زمرد ها را جمع آوری کرده و همه سطح های Sonic Simulator را کامل کند،قابل استفاده خواهد بود.پس از انجام مراحل،گزینه ای برای فعال کردن سوپر سونیک در کنار Options Satellite ایجاد می شود،در حالی که از سوپر سونیک استفاده می کنید،می توانید از همه ویسپ ها(به جز ویسپ سفید)استفاده کنید و مسیر بازی تغییر می کند.بازهم،به پنجاه حلقه برای تبدیل به سوپر سونیک نیاز دارید.علاوه بر داشتن تمامی خواص سوپر سونیک در سونیک خارپشت2،سوپر سونیک در هر ثانیه در حال جمع آوری امتیاز می باشد.سوپر سونیک دارای بوست بی نهایت می باشد همچنین هنگامی که سونیک حرکت  Trick Action را انجام می دهد گوینده می گوید:"شگفت انگیزه".

در نسخه نینتندو DS این بازی،سوپر سونیک تنها در باس نهایی نگا-مادر ویسپ قابل بازی می باشد برای رسیدن به این باس،بازیکن باید تمام زمرد ها را در مراحل ویژه جمع آوری کرده باشند.در طول بتل،سوپر سونیک حالت شکست ناپذیری و از دست دادن حلقه را از بازی های قبلی با خود دارد.تنها حمله ای که می توانید برای ضربه زدن واز بین بردن نگا-مادر ویسپ انجام دهید،Super Sonic Boost می باشد.

سونیک نسل ها:

در کنسول/PC سونیک نسل ها،زمرد ها بعد از تمام کردن باس ها و احیا کردن دوباره سیاره ویسپ به دست می آیند.مانند بازی سونیک هیروز،برای وارد شدن به مرحله خورنده زمان باید هفت زمرد هرج و مرج را به دست آورده باشید و بازیکن با سونیک کلاسیک و مدرن به مبارزه با خورنده زمان می پردازد.زمانی که باس نهایی را شکست داده شود،بازیکن سوپر سونیک را به دست می آورد که در مراحل با جمع کردن پنجاه حلقه و زدن دکمه مثلثی شکل/ Y به سوپر سونیک تبدیل خواهید شد.هر دو سوپر سونیک،دارای خواص و ضعف های برجسته بازی های قبلی خود-مانند شکست ناپذیری،سرعت بیشتر،پرش بلند تر و محدودیت حلقه-هستند.با این حال،سونیک ها در این بازی هر دو ثانیه یک بار حلقه از دست می دهند،که دارای دوبرابر  دیر تر از دست دادن سوپر سونیک نسبت به بازی های قبلی خود هستند.سوپر سونیک مدرن،برترین ویژگی خود نسبت به سونیک کلاسیک،یعنی بوست بی نهایت را از بازی سونیک رنگ هاحفظ کرده است.با این حال،سوپر سونیک مدرن در مناطق مستقیم باسرعت بیشتری می تواند پرواز کند اما استفاده از بوست باعث از دست رفتن بسیار سریع تر حلقه(تقریبا هشت حلقه در  ثانیه)می شود،البته بر خلاف بازی سونیک رنگ ها،استفاده از قدرت ویسپ ها برای سوپر سونیک ممکن می باشد همچنین سوپر سونیک به شکل ویسپ هم تبدیل می شود.اگر سونیک(در شکل عادی)،دارای حداقل پنجاه حلقه باشد و دارای قدرت یک ویسپ باشد با زدن دکمه مثلثی یا Y،اول از قدرت ویسپ استفاده می شود،سپس با زدن دوباره دکمه تبدیل به سوپر سونیک تبدیل خواهید شد.در همه حرکت ها و حمله های سوپر سونیک،هاله ای طلایی رنگ در اطراف سونیک ایجاد می شود.

در نسخه نینتندو 3DS این بازی،بازیکنان برای به دست آوردن زمرد ها باید از مراحل ویژه عبور کند..در این نسخه سوپر سونیک تنها در مرحله خورنده زمان قابل استفاده می باشد.بعد از پایان بتل خورنده زمان،همه زمرد های هرج و مرج قفل شده و در مراحل دیده نخواهند شد.

سونیک خارپشت(1991):

در این بازی،سوپر سونیک تنها در انتشار مجدد این بازی در سال 2013 وجود دارد.زمانی که بازیکن حداکثر زمرد ها را به هفت در منوی سطح انتخاب کند،شرایط باز کردن سوپر سونیک که در عنواین مگا درایو(جمع آوری هفت زمرد از مراحل ویژه،گرفتن حداقل پنجاه حلقه و زدن دکمه پرش)می باشد.علاوه بر آن،بازیکن می تواند مواقتا با زدن تلوزیون S به سوپر سونیک تبدیل شود.

دنیای گمشده سونیک(Sonic Lost World):

در این بازی،سوپر سونیک با جمع آوری حلقه های قرمز برای به دست آوردن زمرد ها(Wii U)یا گرفتن زمرد ها در مراحل ویژه(نینتندو 3DS)قابل استفاده می باشد.به طور معمول،سوپر سونیک دارای توانایی های پیشرفته،به جز پرش بلند تر در این بازی می باشد.در این بازی،سونیک می تواند اسپین دش را تا هر زمانی که می خواهد استفاده کند،همچنین دارای جذب حلقه مانند آهنربا به خود می باشد ولی نمی تواند از قدرت های رنگ استفتده کند( در هر دو نسخه ).مانند سونیک نسل ها،او می تواند در همه مراحل به جز باس بتل ها به سوپر سونیک تبدیل شود(البته در نسخه نینتندو 3DS سوپر سونیک می تواند در باس نهایی استفاده شود).

در نسخه Wii U این بازی،سوپر سونیک در گیم پلی محدودیت دارد،در باس بتل،او ضربات قوی ندارد و فقط دارای حالت آسیب ناپذیری می باشد.همچنین هنگام بازی با سوپر سونیک نمی توانید از Super-Speed Stages استفاده کنید یا روی ابرها بروید.

قدرت ها و مهارت:

سوپر سونیک قدرتمند ترین تبدیل سری بازی های سونیک می باشد که با آن ربات تایتانیک(ارباب فلزی)،هیولاهای مهیب(فاینالزارد)،نیروهای طبیعت(گایای تاریکی)،سوپر جمهوری ،بکار برنده ها(جمرل نهایی)، قدرت های کامل(سولاریس)و حتی قدرت های خدایان را شکست دهد.با توجه به اینکه عامل تبدیل زمرد های هرج و مرج می باشند و زمرد های هرج ومرج فرمانی برای قدرت نهایی را در خود دارند،سوپر سونیک دارای انرژی نامحدودی خواهد بود.

سونیک در شکل سوپر سونیک دارای ویژگی های برتری نسبت به شکل عادی خود می باشدو به همین علت سوپر سونیک قادر خواهد بود تا ربات های غول پیکر،دژ دکتر اگمن،فلزات و همین طور ضربه های به گایای تاریکی-که در تاریخ گفته شده او به اندازه یک کوه بلند است-را با قدرتی خستگی ناپذیر به راحتی نابود کند.نشانه های تغییر به سوپر سونیک این است که سرعت سونیک به طرز چشم گیری افزایش یافته است به گونه ای با سرعت نور برابری می کند،حرکات و مهارت های او بهتر و سریع تر شده است و پرش های سوپر سونیک بسیار بلند می شود.سونیک قدرت های جدیدی در این شکل نیز به دست می آورد مانند حالت شکست ناپذیری که باعث آسیب ندیدن او از هر چیز دردناکی می شود و پرواز کردن که برخی محدویت های او را از بین می برد.لابته حالت شمست ناپذیری سوپر سونیک را می توان با قدرت بسیار زیاد دور زد مانند قدرت پروژه سولاریس و حملات تخم سمندر

سوپر سونیک قادر است که با انجام چند حرکت هرج و مرج،مانند سپر حرکات دشمن را دفع کند و با انجام حرکت کنترل هرج و مرج(Chaos Control)می تواند زمان و مکان را به میل خود تغییر دهد،این حرکت به اندازه ای قدرتمند است که او توانست وضعیت اسپیس کلونی آرک را با کمک سوپر شدو تغییر دهد.او همچنین می تواند با تغییر انرژی عظیم هرج و مرج امواج بسیار مخربی را به  صورت لیزر به سوی حریف خود پرتاب کند.سوپر سونیک می تواند با تقسیم انرژی خود دیگران را به قدرت خود برساند و شکل خود را نیز حفظ کند.با این حال،او به ندرت از این قدرت استفاده می کند،مگر اینکه مجبور به این کار باشد.با فرم سوپر،سونیک دارای قدرت و سرعت بیشتر برای شکست دشمنان خود خواهد بود.

با توجه به انرژی مثبت هرج و مرج که سوپر سونیک از آن استفاده می کند،او می تواند انرژی منفی هرج و مرج را خنثی کند و با آن انرژی خشمگین هرج و مرج را به حالت عادبی باز گرداند،مانند خود سوپر سونیک زمانی که به حالت عادی باز می گردد،آرام خواهد بود.

تکنیک و حرکت:

نماد سوپر سونیک،سرعت سریع سوپر سونیک(Super Sonic Boost)می باشد،حمله ای که با آن درخود خود در هاله طلایی رنگ و آتش مانند خود گم می شود،با این حمله که هم سرعتی و هم دفاعی می باشد،می تواند حملات سریع دشمن را در هم بشکند و تجهیزات بسیار زیاد حریف را نابود کند او می تواند با حالت دش،تغییرات کوتاه مدت را با سرعتی سریع تر انجام دهد.سوپر سونیک قادر است که مانند شهابی از نور حرکت کند.همچنین Super Sonic Boost حرکت هایی مشابه خود را در بازی های مختلف سری های سونیگ وجود دارد،مانند:Super Shadow's Super Sonic Boost یا Burning Blaze's Burning Fire Boost

سوپر سونیک مانند حالت طبیعی خود می تواند حرکت های معمول سونیک را انجام دهد،مانند:Spin Attack Spin Jump،Spin Dash و light-speed techniques such،Homing Attack با Light Speed Attack و Light Speed Dash.

ضعف:

سوپر سونیک فقط در مدت کوتاهی می تواند بدون انرژی حلقه ها در حالت تغییر باقی بماند و به عنوان یک قدرت فراطبیعی انرژی زیادی نیر مصرف می کند.استفاده مداوم از سوپر سونیک برای سونیک خطرناک است و ممکن است باعث نابودی سونیک شود.

حضور در دیگر رسانه ها:

کمیک های سونیک(Sonic the Comic)

در کمیک های سونیک نسخه بریتانیایی که توسط فلتوی(Fleetway) نوشته شده اند،سوپر سونیک به عنوان تبدیل سونیک وجود داشت.اما در این سری کمیک این تبدیل همانند دارک سونیک یک تبدیل منفی به شمار می آید و این تبدیل برای جلوگیری از خرابکاری بیشتر بود.این تبدیل زمانی که مردم بی گناه(که دوستان سونیک هم جزو آنها محسوب می شود)در معرض خط بزرگی قرار بگیرند و یا سونیک بسیار نگران و عصبانی باشد،کیاس امرالد ها تحت تاثیر او قرار می گیرند و سونیک می تواند به سوپر سونیک تبدیل شود.

در این سری کمیک زمانی که سونیک به سوپر سونیک تبدیل می شود،نا خواسته به دکتر روباتنیک کمک می کند.پس از مدت کوتاهی،سونیک حافظه و قدرت خود را از دست می دهد و به شکل عادی و خوب خود تبدیل می شود.در نهایت،سونیک دوباره حافظه خود را به دست می آورد و به شکل بد خود تبدیل می شود.چون برای کنترل قدرت بد خود مجبور بود که تبدیل به سوپر سونیک شود.

آرشی کمیک(Archie Comics)

در سری های آرشی کمیک جه در کتاب های کمیک و چه در کمیک های اسپین اف(spin-off)،سونیک می تواند با قدرت های کیاس امرالد یا با قدرت Chaos energy (قدرتی که در سری های آرشی کمیک وجو دارد)می تواند تبدیل شود.

اولین حضور سوپر سونیک در آرشی کمیک در سونیک خارپشت#4 در مبارزه با Universalamander بوده است.در سال های بعد سوپر سونیک دوباره در مبارزه با هایپر ناکلز(تبدیلی که فقط در سری های آرشی کمیک برای ناکلز وجود دارد)،مستر مغول(Master Mogul)،پرفکت کیاس(Perfect Chaos) و فاینالهزوارد(Finalhazard) و همچنین هنگامی که سعی داشت وضع غیر طبیعی زمان را متوقف کند استفاده شده است.

 

 

 

سونیک ایکس(sonic x):

در انیمه سونیک ایکس و کمیک های انتشار یافته آن توسط آرشی کمیک سونیک می تواند تنها با قدرت های کیاس امرالد می تواند به سوپر سونیک تبدیل شود.در انیمه و کمیک در حالت سوپر سونیک چشمان سونیک به جای قرمز،نارنجی می باشد.

اولین تبدیل سوپر سونیک در مبارزه با E-99 Eggsterminator انجام شده است.هنگامی که سونیک با استفاده از کیاس امرالد ها تبدیل به سوپر سونیک شد،توانست E-99 Eggsterminator را در عرض چند ثانیه نابود کند.سونیک بعد ها برای شکست دادن کیاس به سوپر سونیک تبدیل شد.همچنین برای جلوگیری از برخورد اسپیس کلونی آرک به زمین و برگرداندن آن به سرجای خود،همراه با شدو(در ترجمه پرشین تون سایه)به فرم سوپر تبدیل می شود.همچنین هنگام بازگشت به خانه برای مبارزه با بلوط سیاه(Dark Oak)و سپاهیانش تبدیل به سوپر سونیک با قدرت سه برابر می شود.

در سری های کمیک سونیک برای جلوگیری از خرابی شهر مرکزی(Station Square) توسط کیاسبات(chaosbot)تبدیل به سوپر سونیک می شود.

 

 

آهنگ های تم:

"مسابقه سوپر سونیک(Super Sonic Racing)"-توی مرحله Radiant Emerald وقتی که با سوپر سونیک بازی کنید این آهنگ شنیده می شود.

"قلبت را باز کن (open your heart)"ساخته شده توسط کراش 40-این آهنگ در مرحله نهایی بازی سونیک ادونچر هنگام مبارزه سوپر سونیک با پرفکت کیاس شنیده می شود.

"زندگی کن و بیاموز (Live and Learn)"ساخته شده توسط کراش 40-این آهنگ زمانی که با باس نهایی سونیک ادونچر دو سوپر سونیک همراه سوپر شدو مبارزه می کند شنیده می شود.این آهنگ به هدف مشترک بین سونیک و شدو نیز اشاره دارد.

"چیزی که ازش ساخته شدم (...What I'm Made Of)"ساخته شده توسط کراش 40-این آهنگ هنگام مبارزه سوپر سونیک با باس"ارباب فلزی"در بازی قهرمانان سونیک شنیده می شود.اگرچه این آهنگ تم متال سونیک هم هست و این آهنگ به وضوح هم به سونیک و هم به متال سونیک اشاره دارد این به شکلی به عنوان"انرژی من" متال سونیک و سونیک(و تیم های دیگر قهرمانان سونیک)هست منظور این آهنگ همون انرژی که سونیک رو به سوپر سونیک و متال سونیک رو به ارباب فلزی تبدیل می کنه هست  دقیقا همون چیزی که (متال سونیک)ازش ساخته  شده یعنی:انرژی هرج و مرج.

"دنیای او(his world)" ورژن بی کلام-این آهنگ هنگام مبارزه با باس نهایی"سولاریس"فاز دوم در بازی سونیک خارپشت(2006)شنیده می شود.

نهایت غیرممکن ها(Endless Possibility)نسخه بی کلام ساخته شده توسط تومویا اوهتانی-.این آهنگ در سونیک آنلیشد زمانی که سونیک با گایای تاریکی مبارزه می کند شنیده می شود.

"رسیدن به ستاره ها(Reach For The Stars)"نسخه بی کلام ساخته شده توسط تومویا اوهتانی-این آهنگ هنگامی که سونیک با ویسپ ها با یا همین طور سوپر سونیک با نگا-مادر ویسپ مبارزه می کند شنیده می شود.

"جهان شگفت انگیز(Wonder World)"-این آهنگ هر زمانی که سونیک به سوپر سونیک در بازی دنیای گمشده سونیک تبدیل می شود پخش خواهد شد.

نقل قول ها

"هی من با تو یه زمان دیگه بازی می کنم"

-سوپر سونیک بعد لز مبارزه با پرفکت کیاس

"آره!تو بالاخره می خزی"

-سوپر سونیک هنگام مبارزه با بیلزوارد

"ما تقریبا مثل اون شدیم"

-سوپر سونیک هنگامی که می خواهد آخرین ضربشو به بیلزوارد بزنه

"فکر کردی این(پیروزی)شانسی بوده؟"

-سوپر سونیک بعد از مبارزه با بلیزوارد

"ما به اینجا رسیدیم.شما آماده اید؟"

-سوپر سونیک بعد از مبارزه چهار تیم با ارباب فلزی

"همم!تو فکر می کنی من با این تغییر می تونم یه هیولا رو شکست بدم؟!"

-سوپر سونیک ارباب فلزی رو برای اینکه فکر می کنه می تونه اون رو شکست بده مسخره می کنه

"اون هنوز تموم نکرده.بیاین بهش نشون بدیم ما چی می تونیم بسازیم"

-سوپر سونیک بعد از اینکه چهار تیم ارباب فلزی رو شکست می دهند

"خیلی بده همه چی تموم شد....(البته)برای تو!"

-سوپر سونیک بعد از شکست دادن ارباب فلزی

"حالا نشونت می دم!"

-سونیک زمانی که به سوپر سونیک تبدیل می شه اینو میگه

"برای سرنوشت جهان(...)...بزن بریم"

سوپر سونیک هنگامی که مبارزه با"تخم مرغ نابغه"همراه بلیز سوزان(Burning Blaze) شروع می کنه


"ممنون الیز"(...)

-سونیک بعد اینکه زنده شد.(...)

"خیلی خوب،نوبته منه!میام سرگرمت می کنم،سولاریس!"

-سوپر سونیک زمانی که نوبت اون برای جنگ با سولاریس می جنگد.

"امروز حالا هست...اینجا و حالا دزیده شده...زمان رو برمی گردونیم!"

-سوپر سونیک هنگامی که  جنگ با سولاریس به اون می رسه.

"بیایید ببینید چه قدر می تونیم اونو نگه داریم تا یه تغییر بزرگ بکنه!"

-سوپر سونیک سولاریس رو دست انداخته.

"من حدس نمی زنم نه تو خیلی آسونی"(...)

-سوپر سونیک وقتی شکل دوم سولاریس رومی بینه.

"این باور نکردنیه!"

-سوپر سونیک وقتی بعد از مبارزه با سولاریس رتبه S میاره.

"حالا من جدی ام!"

-سوپر سونیک در مسابقه سونیک و همه ستاره های سگا(Sonic & Sega All-Stars Racing)

"زمان بازی تموم شده"

-سوپر سونیک وفتی در بازیSonic & Sega All-Stars Racingیکی در میون میره

"خوب،حالا داری نمایش پشیمانی اجرا میکنی اگمن،اگه خوب بازی کرده بودی که همه ی اسباب بازی هات شکسته بودم."

-سوپر سونیک در ابتدای بازی سونیک آنلیشد

"خیلی خوب چیپ!(حالا)زمان بزرگی برای پایان دادنه"

-سوپر سونیک و غول گایا در مبارزه با گایای تاریکی

"چیپ من و...تو...شگفت انگیزه!"

-سوپر سونیک قبل از اینکه گایای تاریکی کامل نابود بشه،از سپر غول گایا بسیار شگفت زده می شه

"چیپ اون سمته راسته!"

-سوپر سونیک غول گایا رو از گایای تاریکی دور می کنه

"سونیک ایییینجاست!"

-یکی از حرف های سونیک هنگامی که نابودی گایای تاریکی نزدیکه

"من اینو تحت پوشش قرار دادم"

-یکی از حرف های سونیک هنگامی که نابودی گایای تاریکی نزدیکه

"این یکی برام تمومه"

-یکی از حرف های سونیک هنگامی که نابودی گایای تاریکی نزدیکه

"هیچ کس نمی تونه جلوی منو بگیره"

-سوپر سونیک زمانی در سوارکاران آزاد سونیک(Sonic Free Riders)برنده میشه.

 

 

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:

  Sonic می‌گه:
  این نظر در تاریخ 8 ماه پیش و 16:37 دقیقه ارسال شده.

  عالي

  شدو می‌گه:
  این نظر در تاریخ 3 سال پیش و 18:48 دقیقه ارسال شده.

  تون نت میکنم

  این نظر در تاریخ 5 سال پیش و 22:28 دقیقه ارسال شده.

  خیلی خوب بود واقعا خسته نباشی ! من بخوام نصف اینو بنویسم خیلی وقت میبره واقعا دمت گرم شکلک

  پاسخ : خیلی ممنونم از حمایتتونشکلک

  شدو می‌گه:
  این نظر در تاریخ 5 سال پیش و 12:01 دقیقه ارسال شده.

  دستت درد نكنه معلومه زحمات زیادی كشیدی عالی بود

  پاسخ : بله همه سونیک wikia به جز غیر مهم هاش(Trivia)که میشه به عنوان دانستنی های سونیک ازشون استفاده کرد ترجمه شدن.خیلی ممنون که در همه مطالب نظر می گذاریدشکلک

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]


كد ماوس


 • آی آر آی بی
 • با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید

  ابزار تغییر فونت مطالب وبلاگ اختصاصی کافه وبنیاز این جمله در وبتون نمایش داده نمیشه پس لطفا پاکش نکنید

  هدایت به بالای صفحه