close
دانلود آهنگ جدید
وسیله ها | ویسپدر کانال تلگرامی رسمی همیشه سونیک جوین شوید تا از خبرها و چیزهای جالبی که قراره بیفته زود با خبر شید D: روی عکس زیر کلیک کنید تا وارد کانال شید !

http://s9.picofile.com/file/8347830392/photo_2019_01_04_00_07_47.jpg


تصویر بالا : لوگوی برگزیده از کاربران وبلاگ برای کانال تلگرامی توسط DonteXD

برای مشاهده ی والپیپرهای بیشتر :

کلیک کنید .

توجه : تنها کانال تلگرامی متعلق به همیشه سونیک همین کانال میباشد ! لطفا در کانال های تلگرامی تقلبی و غیرفعال که با نام همیشه سونیک هستند جوین نشوید !

بدرود و آرزوی موفقیت D:
سونیک و ویسپ ها

 

حضور ها:

اولین حضور:سونیک رنگ ها

حضور در دیگر رسانه ها:

Archie Comics

 

طراحان:

طراح در دنیای واقعی:سونیک تیم 


زندگی نامه مروری:

زیستگاه:

زمین

سیاره ویسپ

کارنوال نور ستاره ای

کوه شیرینی

پارک آبزیان

سیارک ساحلی

 

وضعیت:فعال

انواع ویژگی گونه:

مهارت ها:

پرواز

استفاده و تبادل قدرتHyper-go-on

 

توضیحات:

ویسپ ها(به انگلیسی:Wispsبه ژاپنی:ウィスプ-Uisupu)موجوداتی افسانه ای از سری های سونیک خارپشت هستند که برای اولین بار در سونیک رنگ ها دیده شدند.آن ها گونه هایی با قدرت های غریبه،بازیگوش و کوچک هستند که اولین گونه های آنها در سیاره ویسپ متولد شدند،اما در بسیاری از سیاره های دیگر جهان نیز یافت می شوند.

در یکی از نقشه های دکتر اگمن،ویسپ ها و جهان آنها توسط دکتر اگمن گرفته شده اند،اما همه آنها توسط سونیک آزاد شدند.در آن زمان،بیشتر ویسپ ها به دنبال مادر ویسپ می گشتند تا آن را به خانه خود بازگردانند و برخی از آنها تصمیم گرفتند به زمین بروند.آنها به یاد داشتند که برای انجام دادن اهداف خود به کمک سونیک در هر زمانی نیاز دارند.

در گیم پلی،سونیک زمانی که ویسپ ها را جمع آوری می کند،ویسپ ها می توانند با رنگ ها و ویژگی های مختلف خود درمراحل مختلف، مورد استفاده قرار بگیرند و به سونیک کمک کنند.هنگامی که آنها از بازی سونیک رنگ ها وارد  بازی های سونیک شدند،به اصلی ترین جز سری بازی های سونیک خارپشت مبدل گشتند و در چند بازی دیگر سونیک خارپشت نیز ظاهر شدند.با توجه به نظر تاکاشی ایزوکا،قدرت های ویسپ ها به یکی از وسیله های استاندارد برای گیم پلی در بازی های آینده سونیک خواهند شد.(که الان این اتفاق افتاده)

شرح

ویسپ ها به ظاهر کلی و حرکت شبیه به آبزیان ابتدایی هستن که به چهارده دسته تقسیم می شوند که هر کدام از آنها شکل،رنگ و تعداد چشم های متفاوتی (از یک تا سه عدد) دارد.درهر صورتی شکل فیزیکی مشابه آنها این است که یک سر دارند ، دهان ندارند،سه شاخک در نیم تنه پایین بدن خود دارند که به اشکال متفاوتی هستن و قد آنها بیشتر از نیم متر نمی باشد.نگا-ویسپ با این حال که اکثر خواص فیزیکی ویسپ ها را دارد،اما تفاوت آن با دیگر ویسپ ها داشتن دهان و نداشتن چشم است.

مادر ویسپ ها آناتومی منحصر به فردی نسبت به دیگر ویسپ ها دارد که تقریبا هشت متر ارتفاع دارد و شبیه به عروع دریایی است که دارای چهار شاخک طولانی می باشد.

ویژگی ها و رسوم ها

ویسپ ها یک روز آرام با ویژگی های متفاوت او،همانند انسان ها به عنوان موجودات تسلط بر زمین شناخته می شوند.ویسپ ها در ویژگی های خاص خود با هم دوست و صمیمی،بازیگوش،بی کینه و طبیعت دوست هستند و بیشتر وقت زندگی خود را به بازی می پردازند.

به نظر می رسد ویسپ ها بدون تکنولوژی و پیشرفت هستند و دارای تمدن بسیار کمی،مثل صحبت کردن هستند.در عوض آنها زندگی ساده و طبیعی و هماهنگ با طبیعت در دنیای خود دارند.

ویسپ ها زبان منحصر به فردی دارند که برای بر قراری ارتباط با خود از این زبان استفاده می کنند.این زبان کلام های غیر قابل درک و صدا هایی مانند سراییدن دارند.

قدرت ها و مهارت ها

ویسپ ها هر چند به طبیعت آسیبی نمی رسانند،اما در هنگام استفاده از آنها قدرت فوق العاده ای دارند.تمامی ویسپ ها قادرند که به اراده خود در هوا شناور شوند،که این مهارت روش اصلی آنها برای استفاده از قدرت آنان است.

ویسپ ها توانایی ذاتی و زیادی در ذخیره قدرتHyper-go-on را در یک منبع انرژی مشخص در وجود خود،که وجود اصلی زندگی آنهاست دارند.هر کدام از ویسپ ها انرژی منحصر به فردی از این انرژی با عوارض موجود خود نشان میدادند.هنگامی که شخصیت های سونیک با قدرت های Hyper-go-on ترکیب می شوند،ویسپ ها قدرت های فوق العاده ای از جمله شناور کردن اجسام، باسرعت بسیار بالایی حرکت کردن،خنثی سازی قدرت های نگا ویسپ ها،مهار و از بین بردن سیاه چاله های منفی ساخته شده از قدرت های Hyper-go-on ،و حتی تلپورت شیئی به سیاره ای دیگر هستند.

قدرت رنگ ها:

اکثر ویسپ ها دارای توانایی های منحصر به فرد شناخته شده به عنوان قدرت رنگ ها هستند.آنها در مراحل مختلف می توانند به شخصیت دیگری ترکیب شوند.آنها می توانند بخشی از قدرت Hyper-go-on خود را به فرد دیگری قرض دهند که این قدرت بر اساس شکل و رنگ هر ویسپ تفاوت دارد.با این حال،هر فرد می تواند تنها از یک قدرت ذخیره ای Color Power's full در  زمان استفاده کنند.

تاریخچه:

اصل و نسب

در حالی گذشته ویسپ ها به طور کامل مشخص نیست،اما می دانیم که جد اصلی ویسپ ها،مادر ویسپ است.این ویسپ به تنهایی توانسته به تمامی ویسپ ها زندگی بدهد و آنها را به عنوان فرزندانش بزرگ کند.
ویسپ ها پس از آمدن به سیاره ی ویسپ،سیاره کوچک خود را که مادر ویسپ آن را تاسیس کرده بود،به نام دنیای خانه خود از آن استفاده و زندگی می کنند.هرچند که برخی از ویسپ ها به مناطق و فضا های دیگر مانند کوه شیرینی(Sweet Mountain)،کارنوال نور ستاره ای،پارک آبزیان و سیارک ساحلی مهاجرت کرده اند.

اسارت

مدت کوتاهی قبل از شروع سونیک کالرز،نژاد های ویسپ ها توسط دکتر اگمن به آنها حمله کرد و آنها را تحت فرمان خود در آورد.دکتر پس از کشف قدرت Hyper-go-on،سعی کرد که از قدرت آنها در کنترل ری استفاده کند و زمین را به تسخیر خود دربیاورد و در ادامه،همه سیارات جهان را با قدرت آنها تسلیم خود کند  استفاده از قدرت homeworlds ژنراتور خود را برای گرفتن نیرو های دنیا بیاندازد و به آرزوی...خویش یعنی مالک تمام جهان شدن برسد.به همین علت آنها را از مناطق مختلف جمع آوری و در پارک میان ستاره ای خود در بالای زمین زندانی کرد.

با وجود آنها،قدرت homeworlds در حالت امنی قرار گرفت،دکتر اگمن دستور داده بود که به صورت دیوانه واری هر چه ویسپ در هر جای جهان وجود دارد را جمع آوری کنند و در پارک میان ستاره ای دکتر اگمن اسیرکنند.ویسپ ها در آنجا آرام بودند،اما به طور پیوسته توسط ربات های دکتر اگمن جمع آوری می شدند. زیرا دکتر اگمن خواهان نیروی بیشتری از Hyper-go-on برای رسیدن به دژ اگمن و ذخیره قدرت آنها در محفظه انرژی برای ایجاد نیروی لازم برای گرفتن جهان بود.با این حال از قدرت Hyper-go-on برای ساخت نگا-ویسپ استفاده کرد تا ویسپ ها را مجبور کند از برنامه های دکتر اگمن اطاعت کنند.

در نسخه نینتندو 3DS سونیک کالرز،ماجرا از این قرار است که مادر ویسپ توسط دکتر اگمن دستگیر شد و با گرفتن قدرت Hyper-go-on او به صورتی خوب،او را تبدیل به نگا-مادر ویسپ کند اما مادر ویسپ برای گرفتن قدرتش بسیار سرکش بود و در نهایت فرار کرد و در جایی مخفی شد.

سونیک رنگ ها:

در شروع بازی سونیک رنگ ها،تعداد زیادی از نژاد های وسیپ ها در یک کپسول زندانی شدند و هزاران نگا-ویسپ توسط دکتر اگمن ساخته شده بودند.از خوش شانسی ویسپ ها،سونیک خارپشت و مایلز"تیلز"پراور در کمال نابوری از خوب شدن دکتر اگمن به پارک میان ستاره ای وارد شدن تا هدف واقعی یا نقشه شیطانی دکتر اگمن را متوجه شوند.زمانی که ویسپYacker و ویسپ فیروزه ای(Cyan)توسط اوربات و کیبات گرفته شده اند،سونیک موفق به نجات هر دو ویسپ شد و اولین ویسپی که سونیک موفق به تغییر با آن پیدا کرد و قدرت رنگ ها را به سونیک داد،ویسپ فیروزه ای(Cyan)بود.

پس از آنکه سونیک ویسپ ها را نجات داده بود،Yacker به پیش سونیک و تیلز آمد و تیلز سعی داشت با استفاده از وسیله ی Miles Electric خود زبان ویسپ ها را ترجمه کند،در همان موقع سونیک برای نجات دادن ویسپ های بیشتر و فهمیدن نقشه اصلی اگمن به بیرون رفت.وقتی که تیلز آماده شد که زبان ویسپ ها را ترجمه کند،Yacker تمامی ماجرا هایی که برای ویسپ ها اتفاق افتاده بود برای آنها شرح داد و از آنها در خواست کرد که به آنها کمک کند.

سونیک،تیلز و Yacker برای پیدا کردن ویسپ های اسیر شده شروع به سفر  در homeworlds کردند.در طول سفر به دنبال سر نخی درباره تقشه های اگمن بودند.در حالی که به دنبال آزاد کردن ویسپ های گرفتار شده بودند،با ویسپ های دیگر ملاقات کردند.هر کدام از ویسپ ها به نوبه ی خود،تلاش کردند تا قدرتی جدید از قدرت رنگ ها را به سونیک و تیلز بدهند.پس از آن ناخواسته دو تا از ژنراتور  های نابودگر دنیا که دو بچه را در آن به گروگان گرفته را شکست و نابود ساخت.سونیک ازYackerبرای پیدا کردن همه ژنراتور ها کمک خواست،و نتیجه همه این کار ها آزاد شدن ویسپ ها از اسارت و بازگشتن به دنیا یا جهان خود بود.

پس از کشف منبع Hyper-go-on در کارخانه دکتر اگمن که از در آن نگا-ویسپ ها تولید می شدند،سونیک موفق شد که این ژنراتور را نابود کند و نیروی این ژنراتور را آزاد کند و بعد از آن مطمئن شد که از آن ژنراتور نگا-ویسپ ها تولید می شوند.

بعد از این که هر پنج ژنراتور نابود شد،همه ویسپ ها سونیک و تیلز را در مقر گرمسیر (Tropical Resort)ملاقات کردند و در جشن آزادی خود برای نگه داشتن سونیک و تیلز دور آنها جمع شدند و به خاطر کمکی که به ویسپ ها کرده بودند از آنها تشکر کردند.به محض این که مقر گرمسیر و منفجر شد،انرژی تسخیر دنیای دکتر اگمن یک سیاه چاله به وجود آورد.با همین حال،ویسپ ها به سرعت فرار کردند.

زمانی که سونیک در آنجا گیر افتاد،Yackerو گروهی از ویسپ ها با قدرتHyper-go-onموفق به نجات سونیک شدند و او را با خود به زمین آوردند،درحالی که بقیه ویسپ ها قدرت خود را برای نگه داشتن سیاه چال در حال گسترش گذاشتند.Yackerو دیگر دوستانش همه نگا-ویسپ ها را به حالت عادی بازگرداندند و سیاه چاله را خاموش می کردند،در غیر این صورت زمین نیز به همراه پارک میان ستاره ای نابود می شد..... و بیشتر ویسپ ها نجات پیدا کردند و همگی به زمین بازگشتند و برخی از ویسپ ها از سونیک و تیلز خدافظی صمیمی کردند.قبل از برگشت دوباره گونه های ویسپ،همه سیارات تسخیر شده به حالت اولیه خود بازگشتند.

در نسخه نینتندو3DSسونیک رنگ ها،نگا-مادر ویسپ ظاهر می شود و با خشمی باور نکردنی پارک میان ستاره ای دکتر اگمن نابود شد.خوشبختانه،او توسط سونیک که با زمرد های هرج و مرج به سوپر سونیک تبدیل شده بود متوقف شد و به حالت عادی بازگشت.

حضور در دیگر بازی ها

نسل های سونیک:

در بازی نسل های سونیک،ویسپ ها در هر دو قسمت سیاره ویسپ/مقر گرمسیر ظاهر می شوند.در نسخه های کنسول و PC،فقط ویسپ های نارنجی(برای سونیک مدرن)و ویسپ های صورتی(برای سونیک کلاسیک)قابل بازی هستند.در نسخه3DS،فقط ویسپ فیروزه ای(فقط برای سونیک مدرن)و ویسپ قرمز(فقط برای سونیک کلاسیک)قابل استفاده و بازی هستند.هر دو ویسپ ها در راه هایی شبیه به هم در نسخه Wii/DSاستفاده می شوند.ویسپ های سفید هم به صورت کامئو در ابتدای سیاره ویسپ حضور دارند.

دنیای گمشده سونیک:

ویسپ ها در بازی دنیای گمشده سونیک باز می گردند،ویسپ فیروزه ای و ویسپ زرد در نسخه Wii U و نسخه 3DS حضور دارند.هنچنین ویسپ قرمز در نسخه 3DS و ویسپ نارنجی را باز دوباره می توان در نسخه Wii U با آن بازی کرد.همچنین ویسپ های جدید از جمله ویسپ نیلی که باعث می شود سونیک تبدیل به یک سیارک نیلی رنگ تبدیل شود،ویسپ زرشکی که سونیک به عقاب زرشکی تبدیل شود و ویسپ سرخابی که سونیک با آن به ریتم سرخابی تبدیل می شود همچنین دو ویسپ عاج و سیاه که سونیک با ویسپ عاج به رعد عاج و با به سیاه بمب تبدیل می شود و ویسپ دیگری که ویسپ خاکستری نام دارد،باعت می شود که سونیک به زلزله خاکستری تبدیل شود.

انواع ویسپ:

انواع ویسپ-سایت همیشه سونیک

 

 


 

 

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:

  M084MM4D_REZ4 می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1395/7/18 و 22:18 دقیقه ارسال شده.

  خوب و مفید بود من خودم اگر وقت میکردم و حوصله داشتم خودم همین مطلب رو میزاشتم فقط یک چیزی ویسپ ها زیستگاشون تو زمین نیست لطفا درستش کن

  پاسخ : والا من ننوشتم زمین رو خود wikia هم نوشته قبول نداری بیا اینم متن اصلی زیستگاه که توی جدولشون نوشته:
  Habitat:Earth,Planet Wisp,Starlight Carnival,Sweet Mountain,Aquarium Park,Asteroid Coaster
  متنش رو هم پیدا نکردم ولی توی همین می فهمی که زمین هم نوشته شده اگرم این قبول نداری اینم لینکش:
  http://sonic.wikia.com/wiki/Wisp
  اگرم ف**تر ش*ن نداشتی لینک اونم میدم بری ببینی.

  یه نقطه می‌گه:
  این نظر در تاریخ 1395/6/16 و 18:17 دقیقه ارسال شده.

  likeشکلک

  پاسخ : تشکرشکلک

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


كد ماوس


 • آی آر آی بی
 • با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید

  ابزار تغییر فونت مطالب وبلاگ اختصاصی کافه وبنیاز این جمله در وبتون نمایش داده نمیشه پس لطفا پاکش نکنید

  هدایت به بالای صفحه